Wydarzenia


WEBINAR - Cable pooling: Efektywne wykorzystanie mocy przyłączeniowych
Apr
9
to Apr 10

WEBINAR - Cable pooling: Efektywne wykorzystanie mocy przyłączeniowych

WEBINAR - Cable pooling: Efektywne wykorzystanie mocy przyłączeniowych


PIGEOR we współpracy z renomowaną kancelarią prawną Clifford Chance Poland zapraszają na wyjątkowe webinarium poświęcone tematowi Cable Pooling. Portal teraz-srodowisko.pl objął patronatem medialnym Akademię OZE, w ramach której powstaje m.in. Webinarium.

Kiedy: 9 kwietnia (wtorek), godzina 10:00 | Link do rejestracji

🎉 ŚWIĘTUJEMY 20-lecie PIGEOR!
To nie tylko wyjątkowa okazja, aby zgłębić temat cable pooling, ale również czas na celebrację 20-lecia istnienia PIGEOR oraz inauguracji Akademii OZE - serii webinariów, które zaplanowano na bieżący rok.

Plan wydarzenia

Część pierwsza

10:00 – 10:10 Otwarcie Akademii OZE, profesor Krzysztof Badyda, Prezes PIGEOR

10:10 – 10:25 Prezentacja: Rola cable poolingu w rozwoju OZE w Polsce, dr Michał Łęski, Zastępca Dyrektora Departamentu OZE, Ministerstwo Klimatu i Środowiska

10:25 – 10:45 Prezentacja: Regulacyjne i kontraktowe aspekty cable poolingu, Paweł Puacz, Anna Pawłowska, Aleksandra Bartoszewicz, Clifford Chance

10:45 – 11:00 Prezentacja: Optymalizacja doboru farm w systemie cable pooling, Miłosz Żabik, Koło Naukowe Energetyków, Politechnika Warszawska

PRZERWA: 11:00 – 11:10

 

Część druga (zamknięta dla członków PIGEOR)

Poznaj naszych prelegentów!

dr Michał Łęski

Zastępca Dyrektora, Departament Odnawialnych Źródeł Energii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Paweł Puacz

Pawel Puacz jest radcą prawnym, partnerem w warszawskiej Praktyce Korporacyjnej kancelarii Clifford Chance i kieruje Zespołem ds. Energetyki i Zasobów Naturalnych. Specjalizuje się w regulacjach sektora energetycznego, infrastruktury i prawie ochrony środowiska. Praktyka Pawła koncentruje się na doradztwie prawnym w zakresie energetyki odnawialnej, transformacji energetycznej i problematyce dotyczącej zmian klimatu. Obejmuje to fuzje i przejęcia w sektorze energetycznym, negocjowanie kontraktów, doradztwo regulacyjne i due diligence projektów energetycznych i środowiskowych.
Według niezależnych międzynarodowych rankingów kancelarii prawnych, w tym Chambers Europe oraz Legal 500, należy do grona prawników rekomendowanych w dziedzinie energetyki.

Anna Pawłowska

Anna Pawłowska jest radcą prawnym w zespole ds. Energetyki i Zasobów Naturalnych kancelarii CliffordChance. Specjalizuje się w prawie energetycznym oraz prawie handlowym. Doradza przy transakcjach sprzedaży udziałów, sprzedaży projektów oraz przy umowach inwestycyjnych w sektorze energetyki odnawialnej. Bierze udział w badaniach due diligence projektów i spółek z sektora odnawialnych źródeł energii. Przygotowuje i opiniuje umowy dla inwestorów, doradza w kwestiach korporacyjnych, kwestiach regulacyjnych, oraz w postępowaniach związanych z realizacją inwestycji w odnawialne źródła energii, a także z wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną.

Aleksandra Bartoszewicz

Aleksandra Bartoszewicz jest adwokatką w zespole ds. Energetyki i Zasobów Naturalnych kancelarii CliffordChance. Specjalizuje się w prawie energetycznym i odnawialnych źródłach energii. Posiada również bogate doświadczenie z zakresu nieruchomości i budownictwa. Jej doświadczenie obejmuje doradztwo w zakresie transakcyjnych, kontraktowych i regulacyjnych aspektów działalności w sektorze odnawialnych źródeł energii. Aleksandra reprezentowała zarówno polskie, jak i zagraniczne spółki w sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności na rynku energetycznym. Ponadto doradza w postępowaniach administracyjnych, w szczególności przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki oraz sądami administracyjnymi.

Miłosz Żabik

Absolwent studiów inżynierskich Politechniki Warszawskiej, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa (MEiL), na kierunku Energetyka. Aktywny członek Koła Naukowego Energetyków (KNE), gdzie uczestniczy w licznych projektach badawczych oraz konferencjach branżowych, zdobywając w ten sposób praktyczne umiejętności i wiedzę z zakresu energetyki. Współpracuje z ORLEN S.A., gdzie rozwija swoją karierę zawodową. Ponadto, angażuje się w Akademię Wodorową, gdzie systematycznie pogłębia swoje zainteresowania związane z nowoczesnymi technologiami wodorowymi.



Dołącz do naszego webinarium i rozpocznij razem z nami serię inspirujących wydarzeń!
Serdecznie zapraszamy!

View Event →
Konferencja prasowa: Czy rząd doprowadzi do upadku małych polskich firm energetycznych?
Apr
13

Konferencja prasowa: Czy rząd doprowadzi do upadku małych polskich firm energetycznych?

W imieniu Polskiej Rady Koordynacyjnej OZE zapraszamy na konferencję prasową:

Czy rząd doprowadzi do upadku małych polskich firm energetycznych?

Konferencja odbędzie się 21 kwietnia 2017r o godzinie 14:00

w Centrum Prasowym PAP, przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie

 

Chcemy zwrócić uwagę Państwa i społeczeństwa na sytuację przedsiębiorców, którzy zachęcani przez kolejne rządy zainwestowali w odnawialne źródła energii w okresie 2005-2016, licząc na stabilne dochody z systemu wsparcia. Na skutek zaniechań i celowych działań rządu, ci sami przedsiębiorcy borykają się dziś z poważnymi problemami. Ryzyko bankructwa nie dotyczy tylko ich elektrowni wiatrowych, wodnych, biomasowych czy słonecznych, ale zwłaszcza w przypadku małych przedsiębiorców, także prywatnego majątku (domów, gospodarstw rolnych), które stanowiły
zabezpieczenie dla kredytów na nowoczesne instalacje OZE. 

Mówiąc wprost – inwestorzy, którzy pozytywnie zareagowali na zaproszenie wystosowane przez państwo zostali wystawieni do przysłowiowego „wiatru”, a rząd, na którym ciążą konkretne obowiązki regulacyjne z ich wykonywania całkowicie zrezygnował i umywa ręce patrząc na osobiste tragedie setek inwestorów.


Rząd może naprawić sytuację jednym rozporządzeniem i decyzją o możliwości migracji istniejących instalacji do nowego aukcyjnego systemu wsparcia. Apele przedsiębiorców nie dają żadnych rezultatów, rząd nie przejmuje się doprowadzeniem do upadłości polskich firm, które odpowiadając na zaproszenie władz do angażowania się w zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym, zainwestowali często dorobek całego życia w nowoczesną gałąź przemysłu. Dziś stoją przed widmem upadłości lub swoistego wywłaszczenia.


Sytuacja została przedstawiona przez licznie zgromadzonych przedsiębiorców na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii 5 kwietnia 2017r. Polska Rada Koordynacyjna OZE przekazała na ręce parlamentarzystów i przedstawicieli Ministerstwa Energii apel o naprawę systemu sparcia dla istniejących instalacji OZE. Mimo, że nie jest to niespodzianka, a Ministerstwo Energii otrzymuje informacje i apele na ten temat już od kilku lat, przedstawiciele rządu nie poczuwają się do obowiązku podjęcia działań skazując przedsiębiorców na upadek.

 

Posiedzenie Zespołu było rejestrowane, można je obejrzeć pod linkiem: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=B1243A8842FDA0F1C12580C100456C32 

View Event →